• fb  gglp2
  • רוצה לדעת עוד על לידה עם דולה צרי עימי קשר - 052-4662443

0071   004   037

דולה – תומכת לידה
לכאורה לידה היא התהליך הכי טבעי בעולם ופשוט לצלוח אותה, אך למעשה המציאות מעט שונה ומורכבת. בחדרי הלידה היום היולדת כפופה לנהלים ולפרוטוקולים רפואיים אשר מטרתם לתת מענה מידי לכל בעיה. הצוות הרפואי שולט בהתנהלות ובקצב התקדמות הלידה. ליולדת חסרה הפרטיות ונחלשים הביטחון בעצמה, בגופה וביכולתה לבחור ולקבל החלטות הטובות לה.

זכות הבחירה שלך
אני מאמינה שלכל אישה יש זכות בחירה: בחירת המלווים שיאפשרו לה להרגיש בטוחה ומוגנת, בחירת מקום הלידה: בבית, במרכז לידה או בביה"ח ובחירת אופן הלידה: טבעית, עם משככי כאבים או ללא. אני מזמינה אותך לבדוק עם עצמך למה את זקוקה בלידה. אם את מרגישה את הצורך הטבעי בליווי, תמיכה והכלה אשמח להיות שם לצידך.

מדוע כדאי ללדת עם דולה?
ממחקרים עולה כי לנשים שילדו בעזרת דולה – תומכת לידה, היו לידות קצרות יותר באופן יחסי. השימוש בזירוזים ובמשככי כאבים תרופתיים היה מצומצם. בוצעו פחות חיתוכי חיץ והן נזקקו פחות לניתוחים קיסריים, לידות מכשירניות (ואקום / מלקחיים)  או התערבויות רפואיות. הן דיווחו על חוויית לידה חיובית ושביעות רצון מן הלידה.

כיצד אסייע לך במהלך הלידה?
במשך כל הלידה אני נמצאת איתך על מנת לתמוך בך ובבן זוגך, גם בזמן שהמיילדות והצוות הרפואי מחויב לטפל ביולדות אחרות. אספק לכם ייעוץ, הדרכה ותמיכה נפשית ורגשית. אצור תחושת בטחון מתמשכת, מזעור ההתערבויות הרפואיות והפחתת תחושת הכאב והפחד. אני עובדת בשיתוף מלא עם בן הזוג תוך התחשבות בכם ובאינטימיות שלכם כזוג. אני נמצאת כדי להיענות לכל צרכייך, לשמור על פרטיותך וזכויותייך ולאפשר לך ללדת כמו שאת רוצה עפ"י השקפתך ללא שיפוטיות וביקורת.

לצידך מהצירים ועד ההנקה
לאורך התהליך כולו אעניק לכם תמיכה מקצועית במטרה להעצים עבורכם את חווית הלידה באופן הבריא והחיובי ביותר. נשתמש בטכניקות הרפייה ובנשימות ואעזור לך לשמור על תנועתיות החשובה להתקדמות הלידה. ניעזר במגע, בהומאופטיה, בשיאצו, ברפלקסולוגיה ובכל כלי שברשותי כדי לקדם את הלידה ולהקל עליך את כאבי הצירים. גם אם החלטת להיעזר באפידורל עזרתי נחוצה לך עד מאוד, כיוון שתהיי מרותקת למיטה ותזדקקי לסיוע על מנת לייצר תנאים אופטימליים להתקדמות הלידה ע"י שינוי תנוחות, רפלקסולוגיה ודמיון מונחה. לאחר שהתינוק יוצא לאוויר העולם לא מסתיים תפקידי ואני נשארת כדי לסייע בבונדינג הראשוני, כדי לעזור בהנקה, לוודא שאת מרגישה טוב ולהיענות לכל צרכייך.

מה כולל הליווי שלי?
מפגש ראשון – מפגש היכרות קצר באיזור שלי, בו אשמע על הציפיות שלכם מן הלידה וממני כדולה, נשוחח על השקפותיכם ורצונותיכם מן הלידה ונוודא את הכימיה בינינו. מפגש שני – להיכרות מעמיקה יותר. בפגישה זו נעבור על תכנים שלמדתם בקורס ההכנה ללידה, נתרגל נשימות, תנועתיות ומגע. נבנה ביחד תכנית לידה ונתאים את "ארגז הכלים" שלי כדולה לצרכים ולרצונות שלכם.
מפגש שלישי – בלידה. אנחנו בקשר טלפוני מרגע "שמשהו מתחיל" ומרגע שהצירים הופכים תכופים וסדירים והיולדת מרגישה שהיא זקוקה לי, אני מגיעה, בין אם זה לביתכם או לבית החולים. אני נמצאת איתכם ברציפות במהלך הלידה כולה ועד המעבר למחלקת היולדות.
מפגש רביעי – לאחר הלידה. המפגש מתקיים לבחירתכם בביה"ח או בביתכם. במפגש נעסוק בעיבוד חוויית הלידה, בשאלות הרבות המתעוררות לאחר הלידה, בטיפול בתינוק, במקלחת הראשונה ובכל צורך שיעלה. אני דולה במרכז, דולה באסף הרופא, דולה בליס, דולה בקפלן ובבתי חולים נוספים.

מרגע שבחרתם בי ללוות אתכם, אני זמינה עבורכם
חגית 052-4662443

‪Google+‏