• fb
  • רוצה לדעת עוד על לידה עם דולה צרי עימי קשר - 052-4662443

0071004037

דולה – תומכת לידה
לכאורה לידה היא התהליך הכי טבעי בעולם ופשוט לצלוח אותה, אך למעשה המציאות מעט שונה ומורכבת. בחדרי הלידה היום היולדת כפופה לנהלים ולפרוטוקולים רפואיים אשר מטרתם לתת מענה מידי לכל בעיה. הצוות הרפואי שולט בהתנהלות ובקצב התקדמות הלידה. ליולדת חסרה הפרטיות ונחלשים הביטחון בעצמה, בגופה וביכולתה לבחור ולקבל החלטות הטובות לה.

זכות הבחירה שלך
אני מאמינה שלכל אישה יש זכות בחירה: בחירת המלווים שיאפשרו לה להרגיש בטוחה ומוגנת, בחירת מקום הלידה: בבית, במרכז לידה או בביה"ח ובחירת אופן הלידה: טבעית, עם משככי כאבים או ללא. אני מזמינה אותך לבדוק עם עצמך למה את זקוקה בלידה. אם את מרגישה את הצורך הטבעי בליווי, תמיכה והכלה אשמח להיות שם לצידך.

מדוע כדאי ללדת עם דולה?
ממחקרים עולה כי לנשים שילדו בעזרת דולה – תומכת לידה, היו לידות קצרות יותר באופן יחסי. השימוש בזירוזים ובמשככי כאבים תרופתיים היה מצומצם. בוצעו פחות חיתוכי חיץ והן נזקקו פחות לניתוחים קיסריים, לידות מכשירניות (ואקום / מלקחיים)  או התערבויות רפואיות. הן דיווחו על חוויית לידה חיובית ושביעות רצון מן הלידה.

כיצד אסייע לך במהלך הלידה?
במשך כל הלידה אני נמצאת איתך על מנת לתמוך בך ובבן זוגך, גם בזמן שהמיילדות והצוות הרפואי מחויב לטפל ביולדות אחרות. אספק לכם ייעוץ, הדרכה ותמיכה נפשית ורגשית. אצור תחושת בטחון מתמשכת, מזעור ההתערבויות הרפואיות והפחתת תחושת הכאב והפחד. אני עובדת בשיתוף מלא עם בן הזוג תוך התחשבות בכם ובאינטימיות שלכם כזוג. אני נמצאת כדי להיענות לכל צרכייך, לשמור על פרטיותך וזכויותייך ולאפשר לך ללדת כמו שאת רוצה עפ"י השקפתך ללא שיפוטיות וביקורת.

לצידך מהצירים ועד ההנקה
לאורך התהליך כולו אעניק לכם תמיכה מקצועית במטרה להעצים עבורכם את חווית הלידה באופן הבריא והחיובי ביותר. נשתמש בטכניקות הרפייה ובנשימות ואעזור לך לשמור על תנועתיות החשובה להתקדמות הלידה. ניעזר במגע, בהומאופטיה, בשיאצו, ברפלקסולוגיה ובכל כלי שברשותי כדי לקדם את הלידה ולהקל עליך את כאבי הצירים. גם אם החלטת להיעזר באפידורל עזרתי נחוצה לך עד מאוד, כיוון שתהיי מרותקת למיטה ותזדקקי לסיוע על מנת לייצר תנאים אופטימליים להתקדמות הלידה ע"י שינוי תנוחות, רפלקסולוגיה ודמיון מונחה. לאחר שהתינוק יוצא לאוויר העולם לא מסתיים תפקידי ואני נשארת כדי לסייע בבונדינג הראשוני, כדי לעזור בהנקה, לוודא שאת מרגישה טוב ולהיענות לכל צרכייך.

מה כולל הליווי שלי?

מפגש ראשון:
מפגש היכרות של כשעה בו אשמע על הציפיות שלכם מן הלידה וממני כדולה. נשוחח על ההעדפות והרצונות שלכם לקראת הלידה.
באיזה בית חולים תרצו ללדת וההבדלים בגישות בין בתי החולים השונים. הכלים והשיטות בהם אני משתמשת בלידה ואיך אוכל לעזור לכם ולקדם את הלידה.
ונבחן את הכימיה בינינו .

מפגש שני:

מפגש ממוקד (3-3.5 שעות) המיועד להכנה ללידה. נדבר על סימנים מבשרי לידה וסימני 'אזהרה', מתי יוצאים לבית החולים .
נתרגל נשימה ותנועתיות ונבנה ביחד תכנית לידה (משאלת לב) המתאימה לרצונות ולצרכים שלכם.
נתאים את כלי הטיפול שברשותי להעדפות ולהשקפות שלכם.

מפגש שלישי:

טיפול במים בשיטת אמבריו באלאנס המיועד לאיזון הרחם / האגן והעובר .
מטרתו להרפות ולשחרר את גוף האישה  (רצועות, שרירים ורקמות ) ולהביא את העובר למנח אופטימאלי לקראת הלידה הקרבה. הטיפול מתקיים בבריכה טיפולית מחוממת בה רק המטופלת והמטפלת נמצאות במים.

מפגש רביעי

הכנה להנקה.  במפגש זה נדבר על כל מה שחשוב לדעת לקראת ההנקה, כגון: יתרונות ההנקה לאם וליילוד, תהליך ייצור החלב, רפלקס שחרור החלב, ניהול ההנקה בימים הראשונים, סימנים שההנקה מתנהלת כראוי, תקלות אפשריות במהלך ההנקה ופתרונן ועוד…

מפגש חמישי

הלידה – אנחנו נמצאות בקשר רציף מרגע שהופיעו סימני הלידה הראשונים ועד שהצירים הופכים להיות סדירים ותכופים ואתם יוצאים לבית החולים.
אני מגיעה לאחר שנבדקת וכשאת מרגישה שאת זקוקה לי לצידך. נמצאת איתכם במהלך כל הלידה ומסייעת להקל על הכאבים שלך, לקדם את הלידה ולנרמל את התחושות שעולות בך.
עוזרת בקבלת ההחלטות במהלך הלידה ונמצאת שם לכל דבר וצורך עד כשעתיים לאחר הלידה.

מפגש שישי:
לאחר הלידה – המפגש יתקיים בביתכם או בבית החולים עפ"י בחירתכם.
במפגש נעסוק בעיבוד חווית הלידה ובטיפול בתינוק:  מענה לבכי, תנוחות נשיאה, שינה, החתלה, מקלחת ראשונה, גזים, הנקה ובשאלות הרבות המתעוררות לאחר הלידה.
המטרה שלי להקנות לכם ידע ובטחון שיסייעו לכם לטפל ברך הנולד.

לאחר הלידה אני זמינה עבורכם טלפונית לכל שאלה והתייעצות שתידרש ללא הגבלת זמן  .

 

אני מלווה כדולה בלידה, בכל איזור המרכז השפלה והשרון .
דולה באסף הרופא, דולה בקפלן, דולה בתל השומר, דולה בליס, דולה בבילינסון ועוד…

מרגע שבחרתם בי ללוות אתכם, אני זמינה עבורכם
חגית 052-4662443

‪Google+‏